Logo Optigrün

World Green Infrastructure Congress 20-22.06.2017 Berlin

06.03.2017

W dniach 20-22 czerwca 2017 w Berlinie odbędzie się Światowy Kongres Zielonej Infrastruktury (World Green Infrastructure Congress), którego jednym z partnerów jest Optigrün.

Kongres organizowany jest przez niemieckie stowarzyszenie promujące zielone dachy FBB (Fachvereinigung Bauwerksbegrünung).

Kongres ma na celu przekazanie rzetelnej wiedzy przez wykwalifikowanych prelegentów oraz zapoznanie z dobrymi praktykami w zielonym biznesie. Jest to kilkudniowe wydarzenie dotyczące zazieleniania budynków (zielone dachy, fasady, wnętrza) oraz problemów pokrewnych, jak zarządzanie wodą opadową, czy miejski klimat. Na zakończenie kongresu przewidziana jest wycieczka pokazująca zazielenione obiekty w Berlinie.

Wykłady są prowadzone jednocześnie w języku niemieckim oraz angielskim.

więcej >>


Galeria Zamek (Tarasy Zamkowe) w Lublinie

28.11.2016

Tarasy Zamkowe to centrum handlowe w śródmieściu Lublina oferujące różne możliwości wypoczynku i rozrywki.

Projekt Tarasów Zamkowych łączy wyszukaną architekturę z ekologicznymi standardami. Główną atrakcją Tarasów Zamkowych są zielone powierzchnie na dachu: łąki kwietne, zielone ścieżki czy punkt widokowy, które zostały wykonane z wykorzystaniem produktów Optigruen do dachów ekstensywnych oraz intensywnych. 

więcej >>


Konferencja GREEN ON

10.11.2016

Wszystkich miłośników zielonych dachów zapraszamy na konferencję GREEN ON w dniu 25.11.2016 organizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Ogrody Rakoczy.

W szczególności zapraszamy na nasz wykład w godzinach  11.45 - 12.15 dotyczący projektowania oraz wykonywania zielonych dachów zgodnie z wytycznymi FLL.

więcej >>


"Mój zielony dach" Warsztat #4

Cykl warsztatów „Mój Zielony Dach” odbywa się w ramach Projektu Zielone Miasto – organizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Partnerami warsztatu były firmy: Optigruen, dystrybutor systemów zielonych dachów oraz szkółka roślin Grąbczewscy od 1936, MAMY ZIELONE POJĘCIE, która od 80 lat produkuje i sprzedaje rośliny. Warsztat przeprowadziła pracownia architektury krajobrazu PoLandscape.

Więcej zdjęć oraz informacji na stronach:
www.zielonyparagraf.pl
 
www.facebook.com/ZielonyParagraf

więcej >>

Góra strony Drukuj stronę Poleć stronę