28.11.2016

Galeria Zamek (Tarasy Zamkowe) w Lublinie

Tarasy Zamkowe to centrum handlowe w śródmieściu Lublina oferujące różne możliwości wypoczynku i rozrywki.

 

Projekt Tarasów Zamkowych łączy wyszukaną architekturę z ekologicznymi standardami. Główną atrakcją Tarasów Zamkowych są zielone powierzchnie na dachu: łąki kwietne, zielone ścieżki czy punkt widokowy, które zostały wykonane z wykorzystaniem produktów Optigruen do dachów ekstensywnych oraz intensywnych.

więcej

10.11.2016

Konferencja GREEN ON

Wszystkich miłośników zielonych dachów zapraszamy na konferencję GREEN ON w dniu 25.11.2016 organizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Ogrody Rakoczy.

 

W szczególności zapraszamy na nasz wykład w godzinach 11.45 - 12.15 dotyczący projektowania oraz wykonywania zielonych dachów zgodnie z wytycznymi FLL.

więcej

16.05.2016

"Mój zielony dach" Warsztat #4

Cykl warsztatów „Mój Zielony Dach” odbywa się w ramach Projektu Zielone Miasto – organizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Partnerami warsztatu były firmy: Optigruen, dystrybutor systemów zielonych dachów oraz szkółka roślin Grąbczewscy od 1936, MAMY ZIELONE POJĘCIE, która od 80 lat produkuje i sprzedaje rośliny. Warsztat przeprowadziła pracownia architektury krajobrazu PoLandscape.

więcej